Het is zover, aanstaande maandag 7 oktober wordt een herinneringsteken onthuld. Wethouder Hans de Vroome zal om 16:15 uur aan de zuidoostzijde van de John Frostbrug een toespraak houden voor deze gelegenheid. Na deze onthulling zal seniorarcheoloog van gemeente Arnhem Leo Smole nog een korte toelichting geven over de ontdekking en de betekenis van het historische object.
Het herinneringsteken betreft een fragment van de Rijnbrug die op die dag 75 jaar geleden definitief werd gebombardeerd. Het is in februari 2018 aangetroffen bij archeologische werkzaamheden van gemeente Arnhem op het Coberco terrein dat door BPD wordt ontwikkeld.
Het object is door het Arnhemse lasbedrijf Casper Helldörfer stevig verankerd.
Het bombardement markeerde het slotstuk van de mislukte operatie Market Garden. Het was onmogelijk gebleken om deze brug die internationaal bekend zou worden als een ‘Brug te Ver’ te veroveren. Om de Duitse bezetter te weerhouden zijn posities in de Overbetuwe te versterken hebben Amerikaanse bommenwerpers de brug vernietigd.
U bent van harte uitgenodigd om de onthulling van dit bijzondere historische stuk bij te wonen.
Zie foto voor locatie: rode pijl onthullingsplaats, zwarte pijl looproute.
Datum/Tijd
maandag 07 oktober 2019
16:15 - 17:15
Locatie
John Frostbrug
Categorie Geen Categorieën
Plaats een Reactie
Vraag of reactie?Laat hier uw reactie achter.